בריאות וחיים

ללא דיכאון

הבנקים בישראל מזמן כבר הפכו להיות המקום בו רק הכסף "עובר" ולעיתים אינו שב, במרבית המקרים הכספים עובר מחשבון הבנק של הישראלים אל השקעות שונות. את ההשקעות אלו נוכל לראות כיום בדמותן של מניות מרחבי העולם, אופציות רכישה ומכירה, אג"חים למיניהם וכמובן השקעות נדל"ן מעבר לים. כן כמו שקראתם נדל"ן מעבר לים שמניב לישראלים רבים הכנסה פסיבית ותשואה לא קטנה, חלק מהישראלים כבר השקיעו במדינות אירופה השונות וחלק במדינות רבות בארצות הברית. אבל אתם בטח שואלים את עצמכם איך אפשר לעשות השקעה שכזו גם בסכומים סבירים, כאלו שלא יגרמו לכם להשתגע. אז הנה כמה טיפים ומקומות שיוכלו לעזור למצוא השקעה כזו בקלות.

מזרח אירופה

אחד האזורים היותר חמים בשנים האחרונות הוא לא אחר ממזרח אירופה, ולמרות הקור שמאפיין את רוב ארצות מזרח אירופה ישראלים רבים מגיעים לשם לא רק לבקר או לעשות קניות אלא גם להשקיע. אחת מהמדינות שבאזור ונחשבת לשם ודבר בהשקעות נדלניות במזרח אירופה, היא לא אחרת מאשר עיר הבירה של פולין ורשה. העיר שעברה לא מעט תהפוכות היסטוריות במאתיים השנים האחרונות, מוצאת עצמה כיום כגשר המחבר בין מערב אירופה אל צידו המזרחי כאשר ורשה הופכת להיות העיר שמוציאה לפועל את החיבור. אפשר לראות זאת בכמויות גדולות של חברות הייטק שנוהרות אל האזור, אל חברות בינלאומיות שמגיעות להשקיע ובעיקר עם המחירים המטריפים שנעים בין 300 אלף זלוטי לעד 800 אלף זלוטי לדירה בת 4 חדרים ואף יותר.

ארצות הברית

אחת המעצמות העולמיות נחשבת לא רק לאזור תיירותי או רק ל "שוטר העולמי" אלא גם למקום מעולה עבור השקעות על כל גווניהם. אך אחד הטרנדים הלוהטים בתקופה האחרונה הוא לא אחר מאשר קניית קרקעות במדינת פלורידה, שהייתה מהמדינות הראשונות בארצות הברית לצאת ממשבר ה"סאב פריים". קניית קרקעות באזור נחשבת לדבר די חדש בקרב המשקיעים, היא נעשית במרבית הפעמים על ידי חברה מתווכת(ישנם לא מעט כאלו בישראל) שיעזרו במתן אישורים רלוונטיים ובדיקה מדויקת של הפשרת הקרקע והייעוד שלה. מחירי השקעות אלו נעים כיום בין 14 אלף דולרים לעד 18, אך חשוב למהר כי המחירים האלו לא יישארו בגבוהה הזה לעוד תקופה ארוכה.