בריאות וחיים

ללא דיכאון

צריכת חלב פרה משפיעה על הבריאות

בשנים האחרונות, עם החשיפה המוגברת לגישות תזונתיות של תרבויות המזרח, מסתמן שקיים קשר בין צריכה של חלב פרה ומוצריו לבין סוגי סרטן שונים. מיותר לציין שיצרנים של חלב ומוצריו מנהלים מסע פרסום לעידוד הצריכה של המוצרים האלה ועל הציבור מוטלת האחריות לבדוק מה הם בעצם ההשפעות של צריכת חלב פרה ומוצריו על הבריאות שלנו באופן כללי ועל הסיכוי לחלות בסרטן באופן ספציפי.

הצטברות של ראיות לכאורה על הקשר בין צריכת חלב ומוצריו לבין מחלת הסרטן מתוארת במספר מאמרים וסקרים רפואיים, לפעמים חולה מדווח ששינוי בתזונה שכולל הורדת חלב פרה ומוצריו הביא לשיפור משמעותי ובסופו של דבר להיעלמות הסרטן, כמובן שבשילוב עם טיפול רגיל כמו כימותרפיה. עובדה נוספת שבולטת בספרות הרפואית היא היעדרות מוחלטת של סרטן מסוגים שונים אצל האוכלוסייה בסין, שאינה צורכת חלב פרה ומוצרים ממנו, וכן תיעוד של הופעת סוגי הסרטן האלה אצל תושבי סין שעברו למדינות אחרות שבהם התזונה שלהם כללה את החלב ואת המוצרים שמייצרים ממנו.

מחקר שנערך לאחרונה באירופה גילה שיש קשר משמעותי בין צריכת מוצרי חלב לסיכוי לחלות בסרטן הכבד, סוג של סרטן שסיכויי ההחלמה ממנו נמוכים באופן מיוחד. הסיבה לקשר נעוצה ככל הנראה בהורמון הגדילה שקיים בחלב הפרות ועובר גם למוצרים. אין ספק שהורמון זה חשוב לעגלים לצורך גדילה, אלא שאצל בני אדם הוא ככל הנראה גורם לתופעות לא רצויות ובסופו של דבר למחלת הסרטן.

גורמים נוספים שיתכן והם גורמים לסרטן הם רעלנים שונים שחלקים ידועים כגורמים מסרטנים חזקים מאד. חשוב לציין שהרעלנים האלה נמצאו גם בחלב בישראל, למרבה האירוניה המנגנון של גוף הפרה שמפיק את הרעלנים האלה קשור לשינויים הגנטיים שהוכנסו בפרות על מנת להגביר את תפוקת החלב.

מה הקורא של המאמר הזה צריך להפיק להתנהלות היום יומית שלו ? ההמלצה בימינו היא להשתדל להמעיט ככל האפשר בצריכת חלב פרה וכן מוצרים המופקים ממנו. תחליפים מאד טובים הם חלב כבשים ועזים שמחקרים הראו שאין בהם את הגורמים המזיקים וניתן לצרוך אותם באופן חופשי.